Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Bu konuya katılanlar

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

PC BSD KURULUM SONRASI

SELAM
UZUN ZAMANDIR BEKLEDIGIM SEYI SOYLEMEK ISTIYORUM...
BEN DE ARTIK TAMAMEN BSD LIYIM
SIMDI SIZLERDEN ACIL OLARAK BIRKAC YARDIM TALEBIM VAR
1 KURULUMDA TURKCE KLAVYEYI SECMEYI UNUTMUSUM BUNU NASIL DUZELTIRIM
2 SISTEM DILINI NASIL TURKCELESTIRIRIM
3 GRAFIK KARTI DEGISTIRMEYI NASIL YAPABILIRIM :D
GORUNTUM BOZUK DA :D
NOT SISTEMIMDE XFCE YUKLU

Yorumlar

• klavye sorunu tamamdır. Artık yazabiliyorum çok şükür =) kurcalamak gerek biraz ben de kurcalamayı severim =)
    diğer sorunlarım için yardımınızı bekliyorum...
  • ilk giriş ekranında alt kısımdaki seçeneklerden klavye ve dil ayarları değiştiriliyormuş sistemi de türkçeleştirdim =) şimdilik tek sorunum görüntü ayarları ilk açılışta driver olarak vesayı yüklemiştim bunu da belirtmek isterim.
    görüntünün çözünürlülüğü çok düşük bu konuda yardımcı olursanız sevinirm. Sanırım zaten biraz daha birileri bişey yazmazsa kendim bulacağım gibi ama bulamadım =)
  • tamam tüm sorunlarımı çözdüm
    Ekran çözünürlülüğünün ayarlanması:
    pc bsd kontrol panelinden görüntü ayarlarına tıklandığında önce sistem paraolası (root parolasını) istiyor. Parolayı yazdıktan sonra reboot yapmanız gerekli. sistemi tekrar başlattığımızda ise ilk kurulumdaki gibi görüntü ayarları ekrana geliyor ayarları yaptıktan sonra giriş ekranına atıyor. Ve bitti görüntü ayarları da yapıldı.
  • Bu mudur budur. >:D)
    Hayırlı olsun. :)

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • budur
    sorum da şudur =)
    seni yakalamışken bir soru ddaha sorayım sistemi açarken boot ediyor ya bootta iken parola yazmadan boot olmuyor daha sonra giriş ekranında da parola yazmak zorundayım tmm o iyi de şu sistem boot olurkenki kötü onu nasıl düzeltirim =)
  • Anlaşılan diski şifreleyerek kurulum yaptın, o konuda benim hiç bir bilgim yok, denemişliğimde yok, ama güvenlik açısından bakarsak iyi bir şey bence, madem öyle kurdun kullan bari, o şifre kolay kolay kaldırabilir olmasa gerek.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
Bu konu kapatıldı.