Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Bu konuya katılanlar

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Güvenlik Kameralarına İnternetten Erişim

Freebsd ile güvenlik kameralarına(IP kameraları) uzaktan erişim mümkün mü?

Yorumlar

• Böyle konulara denk gelmiştim ama Linux mu BSD miydi şimdi hiç hatırlamıyorum, eğer Linuxlarda oluyorsa bir şekilde bizde de olabilir.
    Bu konuda çalışmalar varsa eklersen bir bakalım @doctur

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Günlerdir araştırıyorum. Henüz bir çözüm bulamadım.
    Elimizde sabit IP numarası olan güvenlik kameraları var. Windows altında Firefox tarayıcısının adres satırına mevcut sabit IP numarasını yazıyorum. Firefox DVR-plugin adlı bir eklentiyi indirdikten sonra tüm kameraları tek bir sayfada gösteriyor. Yine aynı şekilde Freebsd altında Firefox adres satırına aynı sabit IP numarasını yazıp bağlanmaya çalıştığımda, bu uygulama (web application manager) sadece windows altında çalışır diye bir mesaj çıkıyor. Android telefonlarda marketten ilgili uygulamayı indirince bu uygulama aracılığıyla tıpkı windowsdaki gibi bağlantı sağlanabiliyor. Bu demektir ki windows dışındaki işletim sistemleriyle de güvenlik kameralarına erişilebilir.
    Bu mantıktan hareketle Freebsd altında çalışabilecek eklenti aradım. IP Cam PTZ 1.9 adında bir eklenti buldum. Bunu Firefoxa ekledim fakat bağlantıyı sağlayamadım. Yine aynı şekilde Zoneminder Client 0.2.0 eklentisi de işe yaramadı. Portlardan /ports/multimedia da VLC uygulamasını yükledim. Bununla da bağlantı sağlayamadım. Daha doğru bir ifadeyle bunlar ya işe yaramadı ya da ben uygun ayarları yapıp bağlanmayı beceremedim. Belki bir ipucu verebilecek olabilir umuduyla paylaşıyorum.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .