Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Bu konuya katılanlar

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Sitemizin yazı karakterleri küçüldü

Sitedeki yazıların karakterlerinde düne oranla küçülme var. Yoksa bir çalışma mı var?

Yorumlar

• Evet arka planda ben bir takım düzenlemeler yapıyorum, genel yazı boyutunuda 78 den 70 e almıştım, çok mu küçük oldu?
    Bi resim eklersen sevinirim, bakayım olmadı eski haline alayım.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Benim Opera aşağı yukarı resimdeki gibi, Chromıum daysa bayağı büyük gelmişti, menülerde taşmada oluyor haliyle, neyse şimdi nasıl oldu?

• Şimdi eskisi gibi. Yani düzeldi.
  • Bende Opera, Firefox, Chromium, Konqueror hepsinde aynı şekilde görünüyor. Menülerde taşma aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi mi?
  • Yazı boyutundan dolayı taşma oluyor, yani harflerden kaynaklı bir durum var, öteki türlü bir sorun göremedim ben.
    Olan sorunların çoğunu düzelttim, pek bir şey kalmadı.
    Mesela forumda yan tarafa eklediğim dikey (sidebar) barda bazen okunan mesajları daraltıyor ama onun açma kapama butonu var üstünde, isteyen duruma göre açıp kapatabilir.
    Birde bazı topiclerde kodlardan veya resimlerden dolayı taşma oluyor o da artık boyut büyük olduğu için mecburen olacak
    1_c1b_u9hm0.jpg

• Site cep telefonundan da güzel görünüyor. Cepten giriş yaptım. Giriş için kullanıcı adı ve şifreyi yazdırdı. Fakat yanıt ver kısmına  imleç yanıp sönmesine rağmen yazı yazdırmıyor. Bu durum siteden mi yoksa telefondan mı kaynaklanıyor?
  • Hımm.. anladım, şuan cepten bakma imkanım yok detayını bilemeyeceğim ama ileride bende deneyeyim bakalım,

• @Felasife yazan:
    ... Birde bazı topiclerde kodlardan veya resimlerden dolayı taşma oluyor o da artık boyut büyük olduğu için mecburen olacak

Bu taşma olayıda çözüldü, artık taşma olmaz büyük boyutlu resim veya kod'larda altta kaydırma çubuğu gelecek, taşma engellenecek.
    Aslında bu olaydan biraz bahsetmek isterim, normalde SMF de genişlik auto olarak ayarlı, yani monitör ne kadar büyükse forumda o kadar büyüyor, aynı şekil küçüksede küçülüyor.
    Bense toplam genişliği 1156px 'le, mesaj yazım ve okuma alanınıda 840px 'le fiksledim.
    Yani forumun eni ne büyüyecek nede küçülecek...her ekranda aynı kalacak ...dolayısıyla standart bir görünüme sahip olmuş olacağız..
    Örn. youtube de bu sistemi kullanıyor.

Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .