Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Kurulum Hatası : Error 5 : Retries Exhausted

Merhaba,
Forumunuz Güzel Tebrik Ederim. Yeni Açılmış Hayırlı Olsun.Konumuza Geçelim :D  Ben Küçük Çaplı Hosting İçin Daha Doğrusu BSD Nasıl Kurulur Amaçlı Bir Girişimde Bulundum Fakat Ben Direk FreeBSD Geçtim 8==) . Linux Daha Yeni Ama Çözdüm Bu İşi Gibi Sorun İse Şu : "DA1 Attemp to query device size failed :da0:umass:sim:0:0:0:0:Error5 :Eror5:Retries Exhausted " Hatası Çıkıyor.Kırmızı İle Belirttiğim Yer 5 Defa Çıkıyor. Ardından Mavi İle Belirttiğim Hata İle Beraber Tekrar Karşıma Çıkıyor.Böyle 4-5 Defa Tekrarlıyo Ve İnstall Ekranı Karşıma Çıkıyor.Nereye Tıklarsam Tıklıyım Bu Hatanın Bitmesini Beklemek Zorundayım.

Win32 İmager İle memstick.img 32BİT (X86) usb yazdırdım.
İşletim Sistemi Win7 Ultimate
Pc Özellileri:
Amd Sempron 2800 1,7 GHZ
2 GB RAM
80 GB HDD
ONBOARD EKRAN KARTI
ANAKART M2A74 AM-SE ASUS
Yardım Edin. 8==)

Yorumlar

• Merhaba hoş geldiniz.
    Yardım konusu çok problem değil eğer buralardaysak bakarız ama bir acemi için direk FreeBSD doğru seçim olmamış.
    Neyse biraz daha bilgi alalım, öncelikle MD5 doğrulamasını kontrol edin.
    Ardından kurulumu neye göre ve hangi aşamaya kadar tamamladınız..bilgi verin.
    Birde anlamadığım  .."Nereye Tıklarsam Tıklıyım Bu Hatanın Bitmesini Beklemek Zorundayım."..  derken bekledikten sonra sistem açılıyor mu masaüstü geliyor mu? bunu anlamadım.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • @Felasife yazan:
    Merhaba hoş geldiniz.
    Yardım konusu çok problem değil eğer buralardaysak bakarız ama bir acemi için direk FreeBSD doğru seçim olmamış.
    Neyse biraz daha bilgi alalım, öncelikle MD5 doğrulamasını kontrol edin.
    Ardından kurulumu neye göre ve hangi aşamaya kadar tamamladınız..bilgi verin.
    Birde anlamadığım  .."Nereye Tıklarsam Tıklıyım Bu Hatanın Bitmesini Beklemek Zorundayım."..  derken bekledikten sonra sistem açılıyor mu masaüstü geliyor mu? bunu anlamadım.

Cevabın İçin Teşekkürler MD5 Kontrol Ettim Kendi Sistesinden Benimkiyle Birebir Aynı.Seni Yormak ve Zamanını Çalmak İstemedim.Video Koydum Umarım Yardımcı Olabilirsin.
    Videolar:
    http://www.dosya.tc/server8/FiAMqY/Video0009.mp4.html
    http://www.dosya.tc/server8/FiAMqY/Video0011.mp4.html
    http://www.dosya.tc/server8/FiAMqY/Video0010.mp4.html 
    Tekrar Teşkkürler.
  • Öncelikle ports src seçtiğin kısımda lib32 kutucuğunu seçmene gerek yok, zaten 32bit iso kurulumu yapıyorsun.
    Sonrasındaysa 0011 videoda sonlara doğru tam yazılar çıkmadan önce bir tuşa basıyorsun galiba, o tuş hangisi?
    Normalde o disk (da0) USB belleğin yani silemez veya kurulum yapamazsın.
    Birde ada0 denilen ana diske FreeBSD kurdun mu yoksa kurulum yarım mı kaldı? n'oldu, bunuda belirtirsen iyi olur.
    Videolar iyi fikir olmuş, umarım sorununu buluruz.

• @Felasife yazan:
    Öncelikle ports src seçtiğin kısımda lib32 kutucuğunu seçmene gerek yok, zaten 32bit iso kurulumu yapıyorsun.
    Sonrasındaysa 0011 videoda sonlara doğru tam yazılar çıkmadan önce bir tuşa basıyorsun galiba, o tuş hangisi?
    Normalde o disk (da0) USB belleğin yani silemez veya kurulum yapamazsın.
    Birde ada0 denilen ana diske FreeBSD kurdun mu yoksa kurulum yarım mı kaldı? n'oldu, bunuda belirtirsen iyi olur.
    Videolar iyi fikir olmuş, umarım sorununu buluruz.

:D

???

• doc'a da gerek yok.
    Yani orada da0 ı seçme, o USB bellek.
    Ada0 olanı seçmelisin, yani seni sonu p1, p2, p3 olanlar ilgilendiriyor, zaten ona ya FreeBSD yi kurmuşsun ya da kurduğundan haberin yok,  bir şeyler olmuş. :D
    O uyarılar bilemiyorum ama da0 dediğine göre USB belelk ile alakalı, belkide Win32 İmager İle kurulduğu için oluyordur bilemiyorum, USB bellektede sorun olabilir, hasılı sorun olduğunda pek çok ihtimal devreye girer, FreeBSD deneyen userde bunu peşinen kabul etmiş sayılır. :D

Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .