Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

FreeBSD künyesi

FelasifeFelasife 1,634
Aralık 2015 düzenlendi Nedir?
Web sayfası:http://www.freebsd.org
Şirket/Geliştirici:FreeBSD Projesi
IS Ailesi:Unix
Kaynak Modeli:Açık kaynak
Son kararlı sürüm:FreeBSD 9.1-RELEASE
Desteklenen Platformlar:IA-32, x86-64, SPARC, SPARC64, IA-64, NEC PC98, PowerPC, ARM, MIPS
Çekirdek türü:Monolitik
Lisans:BSD Lisansı
Büyük özellikleri:FreeBSD ileri seviyede ağ, performans, güvenlik ve uyumluluk özellikleri sunar. Bu özellikler ticari olan bazı işletim sistemlerinde bile bulunmamaktadır. Ayrıca KDE ve GNOME pencere yöneticileriyle ve ücretsiz ofis uygulamalarıyla son kullanıcı için de uygun bir işletim sistemidir.


Güçlü İnternet Çözümleri:FreeBSD ideal bir İnternet ya da İntranet sunucusu olabilir. Ağır ağ yüklerinde sağlam ağ hizmetleri verecek yapıdadır ve aynı anda Çalışan binlerce işleme cevap vermek için sistem hafızasını verimli bir şekilde kullanır.


Binlerce Uygulama Çalıştırabilir:FreeBSD kalitesi günümüzde kullanılan düşük maliyetli PC donanımları ile birleşince mevcut ticari UNIX® masaüstü sistemlere Çok ekonomik bir alternatif olmaktadır.
FreeBSD masaüstü ve sunucu uygulamaları için hazır durumdadır.


Linux Uyumluluğu:Linux üstünde Çalışan Çoğu yazılım FreeBSD üzerinde de herhangi bir uyumluluk katmanına ihtiyaç duymaksızın Çalıştırılabilir.
FreeBSD yine de Linux da dahil olmak üzere diğer UNIX® türevi işletim sistemleri için bir uyumluluk katmanını desteklemektedir. Linux temelli uygulamaları kullanmanın FreeBSD temelli uygulamaları kullanmaya karşı dikkate değer bir performans kaybı söz konusu olmamaktadır ve hatta, bazı durumlarda bu programlar Linux üstünde olduklarından daha yüksek performans göstermektedirler.


FreeBSD ücretsizdir:Bu özelliklere sahip bir işletim sisteminin yüksek fiyatlar ile satılacağını düşünebilirsiniz fakat FreeBSD ücretsiz bir işletim sistemidir ve bütün kaynak kodu ile beraber gelir.


FreeBSD 'ye Katkıda Bulunmak:FreeBSD işletim sistemine katkıda bulunmak son derece basittir. İhtiyacınız olan tek şey FreeBSD işletim sisteminde geliştirilmesini düşündügünüz kısımları bulup bu değişiklikleri(dikkatli ve özenli bir şekilde) yapıp, yaptığınız değişiklikleri FreeBSD Projesine send-pr sistemi ile ya da tanıyorsanız bir FreeBSD geliştiricisine göndermek olacaktır. Yapacağınız değişiklik dokümantasyon, sanatsal işler ya da kaynak kodu gibi şeyler olabilir. Ayrıntılı bilgi için FreeBSD'ye Katkıda Bulunmak makalesine başvurabilirsiniz.
Program yazan biri olmasanız bile FreeBSD Projesine katkıda bulunmak için başka yollar mevcuttur. The FreeBSD Foundation(FreeBSD Kurumu) kar amacı gütmeyen bir organizasyon olup yapılan katkılar vergiden düşebilir durumdadır. Daha fazla bilgi için bod@FreeBSDFoundation.org ile irtibata geçebilir ya da doğrudan posta ile şu adresi kullanabilirsiniz: The FreeBSD Foundation, 7321 Brockway Dr. Boulder, CO 80303. USA
Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/FreeBSD belgesinden derlenmiştir.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!

Yorumlar

Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .