Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

ArchBSD | 2013-07-12

archbsd-logo.png
Macerayı sevenler için özel bir dağıtım daha ;)  
Adı ArchBSD
Henüz daha yolun başındalar ama deneyen olursa da görüşlerini almak isteriz elbet, sanırım epey ilerleme kaydettiler.
Sürüm duyurusu:
New Install 2013-07-12
A new ISO has been released with various bug fixes. Keyring should now be copied during install. Removed the hardcoded paths in grub.cfg and also updated all packages. The new keyring has been added too.
The iso can be found on our ftp servers.
Everything is still early stages, so if you do test and have any issues, please submit a bug report so it can be fixed.

İndirme linki: ftp://ftp.archbsd.net/iso/2013-07-12/

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!

Yorumlar

• Vaayy üstad BSD merakı sardı linuxleri :) Arch da bsdli bir dağıtım çıkarıyorsa bu özgür işletim sistemleri konusunda önemli bir gelişme sürecenin belirtisidir.Kaldı ki kardeş olarak belirtilen iki camianın birleşmesi gibi bir proje var gibi  görünüyor bana ilk bakışta. Debiandan sonra da Arch da böyle bir adım atıyorsa özgür yazılım adına işler çok iyiye gidiyor. Çünkü ikiside köklü ve en sağlam linux dağıtımlarıdır. BSD için küçük, özgürlük için büyük bir adım :D
    Arch normalde zor kuruluma sahip olmasıyla bilinmekte acaba ArchBSD de mi böyle yoksa grafik arayüzlü kurulum hazırlanmış mı?
    Bir de ayrıca bu fan kısımlarına ekleyeceğimiz BSDler artmakta. Gruplar daha fazla olacak desenize :)
    Ben çok merak ettim açıkçası deneyeceğim mini laptop alıp BSD deneylerimi onun üzerinde yapmayı düşünüyorum :)
  • .iso 'nun boyutuna bakınca kurulum FreeBSD de ki Shell veya LiveCD de gibi konsol kurulumuna benziyor, tabii görmeden bir şeyde diyemem, özetle tam Archer 'lere göre bir kurulum sistemi var gibi görünüyor, yarım Archer'lere göre değil ::)

• @Felasife yazan:
    .iso 'nun boyutuna bakınca kurulum FreeBSD de ki Shell veya LiveCD de gibi konsol kurulumuna benziyor, tabii görmeden bir şeyde diyemem, özetle tam Archer 'lere göre bir kurulum sistemi var gibi görünüyor, yarım Archer'lere göre değil ::)

:D
    Kurulum kılavuzu eklemişler biraz olsun yarım archer'lerr dener belki diye :D ArchBSD Kurulum Kılavuzu
  • Haydi bakalım :D

• Değişik bir tad olmuş. Bayram öncesi gördüğüm iyi oldu bunu :)
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .