Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Ağ anahtarı neden iki kere girmek gerekiyor?

Mantığını anlamadığım bir konu. Zaten benim evimde mevcut olan kablosuz ağa girmek için neden iki defa ağ anahtarı girmem gerekiyor. Bir kere girsek olmuyor mu? Var mı bir sebebi hikmeti?
Teşekkürler.
PCBSD KDE

Yorumlar

• Ağ anahtarını doğrulamak için 2 kez girilmesi isteniyor. (burada yazdığına göre)
  • doctur, teşekkür ederim. Yanlış girildiğinde uyarı verebilir sonrasında. Zaten ağ anahtarları çok uzun oluyor ve kopyala yapıştır yapıyorum.
    Linkini verdiğin kaynağa baktım. Sanırım BSD ile uğraşırken İngilizcemi de ilerlermiş olacağım. Keşke bu belgelerin Türkçeleri olsa
  • Düşünce biçiminize aynen katılıyorum. PC-BSD 9.0 ile son kullanıcı dostu ve grafik arayüzlü diye BSD kullanmaya başladım. Gelin görünkü ki "Ağ Yöneticisi" arayüzü burada anlattığım gibi 3G modemimi yapılandırırken yaptığım ayarları saklamıyordu. Sanki PC-BSD "Ağ Yöneticisi" arayüzünün hazırlanışında bir mantık hatası var gibi geliyor bana. Benzer şekilde sizde  burada belirttiğiniz sorunda da aynı mantık hatası olabilir mi acaba diye düşünmüyor değilim.
  • Öncelik nereye verileceği ile alakalı bence. Sistemi hazırlayanların kernel yada başka bir şeye daha özen gösteriyorlarsa bu noktalar geride kalmış olabilir. Önemli olan ne yapılacağına karar vermek. Kendi adıma konuşayım benim yapacak fazla bir şeyim yok. Ancak sistemi kullanırken bulabildiğimiz eksiklikleri düzenleyici ve geliştiricilere iletmek olabilir ve bu nasıl yapılır bilmiyorum. Böylelikle daha kullanışlı bir işletim sistemi haline gelir.
  • @doctur yazan:
    Ağ anahtarını doğrulamak için 2 kez girilmesi isteniyor. (burada yazdığına göre)

Bu konuda sana yardımcı olmaya çalışabilirim.Aslında dediğin şey çok güzel bu belgeleri alıp türkçe derlememiz ve forumda yayınlamamız güzel olur. ::D)
    Eğer bir mantık hatası varsa doctor'un dediği gibi gerçekten sistemde de bir açıklık meydana getirebilir. Veya belki de böyle bir açık söz konusuydu ve o ikinci yazılan kısım bu açığı gidermek için eklenmiş de olabilir.Hani şu yönetici hesabına giriş olayına benzer bir olay da olabilir.
    İsterseniz bir hata bildirimi yazalım araştırılır eğer herhangi bir şey yoksa da geribildirimde bu konu hakkında bir açıklama yaparlar zaten.Buna da açıklık getirmiş oluruz öyle değil mi?
  • Türkçe'leştirme çalışmaları önemli elbette, eğerki böyle imkanları olan olursa burayada* el atabilirler veya doküman çevirileri de kabulumuzdur elbet. :)
    * http://pootle.pcbsd.org/

PCBSD hata bildirimleri içinde burayı* kullanıyorlar sanırım.
    * http://trac.pcbsd.org/

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .