Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Bu konuya katılanlar

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Live CD/DVD/USB | tüm dağıtımlar

http://livecdlist.com sitesi Açık/Kapalı tüm dağıtımlara ait Live (Canlı) CD / DVD / USB iso 'larını çeşitli bilgileriyle bir araya getirip sunmaktadır.
Kategoriler ile sunulan seçenekler ihtiyaca göre Live CD/DVD/USB seçimini kolaylaştırmaktadır.

Dağıtımlar (OS);

BSD
DOS
LINUX
ReactOS
SOLARIS
WINDOWS

Ortam;

* Desktops: Tarayıcılar veya metin editörleri gibi masaüstü programları ile çalışan bir GUI masaüstü ortamı sağlar.
Diğer amaçlar için de ev sineması gibi birçok yardımcı program bulunmaktadır.
* OS Replacement: Cd'deki sistemi sabit diske atmak veya farklı bir şekilde yüklemek için seçenek sunar.
* Education: Eğitim alanında kullanılmak üzere eğitsel programlar içerir.
* Rescue: Veri kurtarma için gerekli araçları sağlar.
* Clustering: Küme oluşturmak için gereken araçları barındırır.
* Security: Ağ güvenliği için çeşitli araçlar içerir.
* Home Entertainment: Video ve ses dosyalarını oynatmaya yönelik imkan sağlar.
* Gaming: Video (Bilgisayar) Oyunları!
* Medical: Tıbbi (sağlık) programlar içerir.
* Diagnostics: Donanımı test (kontrol) etmek için gereli araçları barındırır.
* Firewalls: Güvenlik duvarıyla öne çıkan dağıtımlar
* Forensics: Adli tıp için araçlar içeren dağıtımlar
* Servers: Çeşitli sunucu fonksiyonları için kullanılan dağıtımlar

Mimariler;

* x86: (32-bit) Intel Pentium IV ve AMD Athlon XP'ye kadar olan modellerdeki (mimairidir) optimizasyondur.
* x86-64: (64-bit) AMD64 , EM64T , Intel 64 veya x64 olarak da bilinen x86 64-bit uzantılara sahip çip bulunduran bilgisayarlardır (işlemcilerdir).
Athlon64, Opteron, Pentium 4 600 serisi, Pentium D, Core 2, Core i7 ve yeni nesil Xeon işlemcileri bu yongaya sahiptir.
* PPC: Apple G3, G4, ve G5 (32 Bit'te), büyük ihtimalle diğer IBM Power çipleri bu yongayı içerir.
* PPC64: Apple G5 ve PlayStation 3'te kullanılan IBM Power çipleri bu yongayı içerir.
* Eden: LiveCd'ler (Canlı CD) özellikle VIA Eden platformu için üretilmişlerdir. Bunlar x86 komut kümesine sahip olduklarından, bu türe (x86) sahip LiveCD'ler de çalışabilir.
* Xbox: Yazılım veya donanım değişikliği gerektirebilen, XBox için üretilmiş mimari.
* IA-64: Itanium ve Itanium2 platformlarına ait mimari.
* Sparc64: SUN Sparc 64-bit mimarisi.
* Alpha: İlk olarak DEC'nin, Compaq'ın ve daha sonra HP'nin oluşturduğu mimari.
* Mips: Bazı SGI platformları
* HPPA: PA-RISC olarak da bilenen, HP tarafından oluşturulan mimari.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!

Yorumlar

• süpersin üstad ::D) vallahi daha dün akşam live usb arıyordum demekki senin de içine doğmuş :D Araştırırken linuxda solydxk ile ilgili birkaç konu okudum çok methediyorlar.Onu deneyecektim ama ilk bsdden başlayacağım şimdi ::D)
  • Galiba öyle olmuş :D haydi bakalım kolay gelsin. :)

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Bu kaynağa ek olarak bir openbsdnin live usb sayfası mevcut. Kaynakta live cd dağıtımları var. Bu konuya da bakabilirsiniz... OpenBSD Live USB
    Ayrıca Linux Live için Tıklayınız
    Win 7 8 Vista ve Xp uyumluluğu vardır...
    Bilgisayarınızdaki işletim sistemini kaldırmadan usb ile kolaylıkla kullanabilirsiniz bu iki işletim sistemini. USBler harddisklerden daha hızlı boot olabilmekteler. Kaldı ki bu teknoloji şimdi de 3.0 Yani 3.0 usb ile daha hızlı bir işletim sistemine kavuşabilir. Harddiskinizi de depolama aygıtı olarak kullanabilirsiniz. USB nizi çıkarttıktan sonra da bilgisyarınızdaki işletim sistemini sorunsuz olarak harddiskinize yüklediğiniz verilerle sorunsuz kullanabilirsiniz...

Not : Yükleme ile ilgili kullanıcı hatalarından veya oluşabilecek sistem hatalarından kaynaklı sorunlardan sorumlu tutulamayız...
           Tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Oluşabilecek sorunlarla ilgili yardım öneri ve fikir danışabilirsiniz...
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .