Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Bu konuya katılanlar

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Ports ağacından aynı paketi iki kez derleme

Merhaba,
Öncelikle ilk konum forum için teşekkür ederim. Böyle bir forumun varlığından haberdar olmamam beni üzdü açıkçası. Neyse;
Tam olarak anlatabilecek miyim bilmiyorum. Fakat meramım şöyle;
Ports ağacında olan bir paketi iki kez derleyip kurmak istiyorum. Misal iki kere apache derleyip birini, normal 80. porttan diğerini de farklı bir porttan çalıştırmak istiyorum. Ben deneyip bir şekilde çözdüm, doğru paylaşmış olayım değilse, "ileride şu sıkıntıya yol açar" deyip düzeltebilirseniz sevinirim.
cd /usr/ports/www/
cp -R apache22/ digerapache/
make install 
daha sonra /var/db/pkg/apache klasörünü silip, digerapache ismi ile kopyaladığım klasörde prefixile make install diyorum.
Uygulama olarak istediğim gibi çalıştı fakat, sıkıntı olur mu bilmiyorum.
Sevgiler..

Yorumlar

• Hoş geldiniz @sirsek, merhaba
    Açıkcası ilginç bir yöntem bulmuşsunuz ve çalışıyor olmasıda bir hayli ilginç, ne gibi bir sorun olacağını bilemiyorum.
    İsterseniz birde buraya bakın, işinizi görür mü bilemiyorum ama özel port oluşturup derleyince belki içiniz daha rahat eder.
    Port Ağacı ve Özel Port Oluşturma

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Bu bilgi kimin, ne işe yarar açıkçası bilmiyorum :)
    Ben kurduğum sunucuda iki apache çalıştırmak için kullanmıştım. Birini suphp ile public için ayırdım, diğerinde benim bir servisim çalışıyordu.
    Özel port oluşturmada çalışmıyor, daha önce derlenmiş diyor. /var/db/pkg/servis klasörünü sildiğimizde sanırım tek sıkıntısı rebuild yaparsak yaşarız gibi.
    Teşekkürler..
  • Hımm.. bazı sıkıntıları var yani, artık siz olayı çözmüşsünüz bir şekilde.
    O bilgi normalde biz ev kullanıcıların da pek işine yaramıyor, bende bilemiyorum. :)
    Sevgiler

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .