Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

FreeBSD 9.2 Mysql Sorunu

Herkese merhaba, FreeBSD'ye merak sardığım için bi yerden başlamak istedim. OVH sunucu merkezinde bir adet sunucum var.Sorunuma gelirsek eğer, portları sıkıntısız güncelledim, ardından mysql 5.0 kurulumuna geçtim sıkıntısz kuruyor gibi gözüküyor.Ancak mysql -p yazdığımda şifremi giriyorum ve bu hatayı alıyorum.
ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock'

Mysql 5.0 olması şart değil diğer sürümlerde de bu hatayı aldım, sunucuya format attıracagım tekrardan.
İlgili kişiye format atar mısınız demekten utanıyorum artık, temiz bir kurulum nasıl yapabilirim?
Ya da benim için yapabilecek var mı? Çıldırmak üzereyim.

Yorumlar

• mysql-server i kontrol edin.
    # service mysql-server status

Çalışmıyorsa bunu verin.
    # service mysql-server start

Büyük ihtimal server çalışmıyor gibi duruyor.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Herkese merhaba, FreeBSD'ye merak sardığım için bi yerden başlamak istedim. OVH sunucu merkezinde bir adet sunucum var.Sorunuma gelirsek eğer, portları sıkıntısız güncelledim, ardından mysql 5.0 kurulumuna geçtim sıkıntısz kuruyor gibi gözüküyor.Ancak mysql -p yazdığımda şifremi giriyorum ve bu hatayı alıyorum.
    ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock'

Mysql 5.0 olması şart değil diğer sürümlerde de bu hatayı aldım, sunucuya format attıracagım tekrardan. İlgili kişiye format atar mısınız demekten utanıyorum artık, temiz bir kurulum nasıl yapabilirim? Ya da benim için yapabilecek var mı?Çıldırmak üzereyim.

FreeBSD'yi kullanım amacınız nedir?
    MySQL Kurulumunu ne şekilde yaptınız?

Eğer oyun sunucusu olarak kullanıyorsanız ve MySQL kurulumundan hemen sonra dizine eskiden yedeklediğiniz MySQL verilerini extract ettiyseniz sorun alma ihtimaliniz çok yüksek ve bu sorun çok sık görülüyor...

Bahsettiğim şekilde bir sorunsa öncelikle önemli verilerinizi gerekirse farklı bir makine üzerine yedekleyin ve şu komutları izleyin:
    # service mysql-server onestop
    # killall -9 mysqld
    # cd /var/db/mysql ; rm -rf ib* *.* mysql performance_schema test
    # cd /var/db ; tar cvzf mysql.tgz mysql ; rm -rf mysql
    # service mysql-server onestart

ve tekrar mysql test edin (tüm veriler standart mysql ayarlarına döner ve şifresiz giriş yaparsınız tekrar ayar gerekir)...

Eğer bu şekilde sorununuz düzeliyorsa standart dışı kendinize ait olan veritabanlarının yedeklerini yükleyebilirsiniz:
    # service mysql-server onestop
    # tar xvzf mysql.tgz
    # service mysql-server onestart

Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .