Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

FreeBSD copy komutu ile ilgili.

Herkese iyi forumlar.  Metin2 adlı oyunun launcher uygulamasını windows ortamında, copy /B launcher.exe+launcher.zip yeni.exe
komutunu kullanarak yeniden oluşturuyoruz. launcher.zip içerisinde launcher.exe nin değişmiş resimleri var. Yani bir nevi zip ile exeyi birleştirip yeni dosya olarak yeni.exe yi kopyalıyor, bunu FreeBSD üzerinde cp komutu ile yapabilirmiyiz ? şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Yorumlar

• Merhaba
    Sanırım .exe içerisinde ki dosyalara FreeBSD ile ulaşmak istiyorsunuz.
    Bunun için önce p7zip 'i kurun.
    # pkg install p7zip

Ardından .exe uzantısını .7z ile değiştirelim.
    # cp aaaaa.exe bbbbb.7z

Şimdi bu bbbbb.7z 'ye fare ile sağ tık > buraya aç dediğinizde, bbbbb dizini içerisinde dosyalara ulaşılabilir.
    Konsoldan yapmak içinse, önce bu bbbbb.7z arşivini yeni bir dizin içerisine atın ki dosyalar sisteme dağılmasın.
    Dizin içerine cd ile girip bunu verin.
    $ 7z x bbbbb.7z

Not: 7z hakkında; 7-zip

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • @Felasife yazan:
    Merhaba
    Sanırım .exe içerisinde ki dosyalara FreeBSD ile ulaşmak istiyorsunuz.
    Bunun için önce p7zip 'i kurun.
    # pkg install p7zip

Ardından .exe uzantısını .7z ile değiştirelim.
    # cp aaaaa.exe bbbbb.7z

Şimdi bu bbbbb.7z 'ye fare ile sağ tık > buraya aç dediğinizde, bbbbb dizini içerisinde dosyalara ulaşılabilir.
    Konsoldan yapmak içinse, önce bu bbbbb.7z arşivini yeni bir dizin içerisine atın ki dosyalar sisteme dağılmasın.
    Dizin içerine cd ile girip bunu verin.
    $ 7z x bbbbb.7z

Not: 7z hakkında; 7-zip

Hocam aslında p7zip falanda kurdum bu tamamen kopyalama ile ilgili. Windows ortamında copy /B dosya.exe+dosya.zip yenidosya.exe olarak yaptığım işlem FreeBSD de cp komutu ile olmuyor.
  • cp ile sanırım istediğiniz şey olmaz ama genede araştırın, belki bir çözüm bulunabilir, pek anladığım bir şey değil neticede.
    Fakat .exe olması açık kaynak tarafında işi zorlaştırır, bilemedim  açıkcası.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .