Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Duyuru - Yenilendik

Değerli BSD dostları.
Sitemizi tamamiyle yeniledik ve yepyeni bir sisteme geçtik.
Wordpress genelde blog sistemi olarak bilinir ama Buddypress ve bbPress desteği ile pek güzel forum veya sosyal paylaşım sitesi de olabiliyor artık.
Temamızın response denilen cep, tablet gibi her türlü cihazla uyumuda önemliydi, diğer yandan temiz ve şık bir tasarımda istenilen birşeydi, artık ona da sahibiz.

Özetle sistem tercihimiz WordPress’ten yana oldu.

Hepimize hayırlı olsun...

Eğer siteye girişte (login) giriş sorunu yaşarsanız, bazı kullanıcı adlarında ki boşluklar veya karakterler veya çift isim sorunları gibi sorunlar buna sebep olabilir.

Örn. GrayHatNinja ismindeki arada ki boşlukları bu yüzden birleştirdik.

Kullanıcı İsmi düzenlenenler alttadır.
GrayHatNinja
EnumaElish
Linuxmonster (eDaemon)
KemalAlkın

* Göç esnasında bilinen bir veri kaybı yok, verilerin hepsi geçti, kullanıcılar geçti, yalnız avatarlarınızı profilinizden güncellenemeniz gerekecektir.
* Bazı gülücükler DB den ileride düzeltilicektir.
* Anasayfaya haber/makale/duyuru girişleri ileride yapılacaktır.

Siteye girşte sorun yaşarsanız bsd@bsd-tr.org adresine mail atınız.

Her türlü katkı, fikir ve önerilerinizi esirgemeyiniz.

Ayrıca anketimize de oy verebilirsiniz..

BSD kalın...

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!

Yorumlar

• Bu çok iyi olmuş. Sade ve hızlı..
  • Teşekkür ederim @cerkez57

Bazı yerlerin İng. sorunu var arkadaşlar, dil dosyasında ki bir sorun yüzünden şimdilik böyle ama bunlar zamanla düzelecektir.

• güzel olmuş

SMF nasıl olurdu

• Teşekkürler @nazım
    Zaten önceki SMF idi, SMF de güzeldi ama onda bazı sıkıntılar vardı, baktım bayağı uğraştıracak, buna geçiverdim.

Aslında WP daha öğretici bir sistem, blog, site işlerine de uygun zaten, şu an kadar aşamadığımız pek bir sorunda kalmadı diyebilirim.
    ve önüde çok açık, dahada gelişecektir.

• Arkadaşlar bayağı bir düzenleme yapıldı.

Kısaca;
    ✔ Site içi (bsd-tr.org) kırık linkler büyük oranda düzeltildi.
    (Başka sitelere ait olan kırık linklere sonra bakacağım)
    ✔ Çözülen konular yeşil renkte ve bu "✔" ikonuyla belirlendi, ve kilitlendi.
    Çözülen konuları bundan sonra kilitleyeceğiz, gerekirse kilit açılır veya yeni konu açılır, problem değil.
    ✔ İNDİR bölümü tamamlandı.
    ✔ EKSTRALAR bölümü tamamlandı.
    ✔ Eski Avatarlar geri geldi.
    ✔ Forum alanı ziyarete kısıtlandı, anca ilk mesaj görülecektir, Forumdan tam istifade etmek için giriş yapılması gerekmektedir.
    Belki bu durum ileride değişebilir ama zaten login olan üyemiz bellidir, bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Her türlü sorunu bsd@bsd-tr.org adresine bildirebilirsiniz.

BSD kalın...

• Arkadaşlar sistemi tekrar yenileme kararı aldım, WP iyiydi ama niyeyse bu yavaşlık olayı bir türlü düzelmedi.

Diğer yandan bakımıda çok daha sıkıntılı, habire güncelleniyor WP, tabi esas meselede FORUM özellikleri çok kısıtlı.

Neyse yeni sistem MYBB Forum yazılımı olacak, şuan test ve konvert olaylarını hallediyorum, gerçekten MYBB  FULL bir forum yazılımı ve kendini de oldukça geliştirmiş.

PCBSD forumunuda MYBB kullanıyormuş, ama bizimkisi çok daha güzel olacak tabi.  :))

1-2 iki haftaya kadar geçeriz, bu arada ÖM veya Avatarlarınızı isterseniz yedekleyin, zira onlar konvert olmuyor.

Şimdiden forum sakinlerine duyurulur.  :)

• Kolay gelsin @Felasife. Bildiğim kadarıyla MyBB hafif, sade ve hızlı bir yazılım. Bence güzel bir seçim olmuş. Bekleyelim, görelim nasıl olacağını. :)

• Teşekkür ederim @kodadiirem, sağ olasın.

Evet gayet güzelmiş MYBB, dört başı mamur bir sistemmiş, hatta bunda kendi temamızı bile yaptık sayılır,  ::)  aslında işlemler bitti sayılır konvert olayı da çok başarılı kayıp yok, ama 1 hafta kadar daha bekleyeyim bakalım, bende o zamana kadar eksiklikleri hallederim.

Bu arada bir kaç demo resimde ekleyeyim,  site çok renkli görünsede, mesaj yazlılan ve okunan yeri oldukça sade bıraktım, profil alanını üste alarak mesaj alanı iyice büyümüş oldu,  böylesi rehberler için filan çok daha iyi oldu.

https://yadi.sk/d/COAHGSbGgpabc

• Selam Arkadaşlar.

Geçiş işlemini gerçekleştirmiş bulunmaktayım, Konular, Üyelerin tamamı sorunsuz geçti, şu an için bir problem gözükmemekte, sade forum alanından son mesajlara tıklandığında altaki bu hata çıkıyor, onuda araştırıyorum.

Gördüğünüz her türlü sorunu, mesajların altından Raporlayabilirsiniz, veya alta iletişim bulunmakta oradan da iletebilirsiniz.

Sevgiler
    MyBB, bir SQL hatası olduğunu tespit etti ve aşağıdaki nedenlerden dolayı devam edemiyor.
    SQL Hatası:
    1690 - BIGINT UNSIGNED value is out of range in '(`XXXX_XXXX`.`mybb_users`.`timeonline` + -(4738))'
    Sorgu:
    UPDATE mybb_users SET lastactive='1432832134', timeonline=timeonline+-4738, lastip=X'5e361590' WHERE uid='3'

• Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanalım. :alkis: 

Bir konuya yorum yaparken "Cevapla" değil de "Yorum Yaz" seçeneğinin seçilmesinin gerektiğini fark ettim. "Cevapla" seçildiğinde ileti alıntılanarak yorum yazma sayfası açılıyor. Belki benim gibi başka düşünenler de olur diye belirtmek istedim.

Eskiden siteye giriş için yer imi olarak http://bsd-tr.org/son-cevaplar bağlantısını kullanıyordum. Geçişten sonra çalışmadığını fark ettim. Şimdilik onun yerine http://bsd-tr.org/search.php?action=getnew bağlantısını kullanıyorum. Sanki aynı işi yapıyor gibi, tek fark arama yapıp biraz zaman kaybettirmesi gibi geldi bana eskisine göre.
  • kodadiirem yazdı:
    Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanalım. :alkis: 
    Eyvallah.  ::D)
    kodadiirem yazdı:
    Bir konuya yorum yaparken "Cevapla" değil de "Yorum Yaz" seçeneğinin seçilmesinin gerektiğini fark ettim. "Cevapla" seçildiğinde ileti alıntılanarak yorum yazma sayfası açılıyor. Belki benim gibi başka düşünenler de olur diye belirtmek istedim.
    Evet buna bakacağım, aslında tek butonla hallolabilecek bir şeymiş ama çift buton koymuşlar, bakacağım.
    kodadiirem yazdı:
    Eskiden siteye giriş için yer imi olarak http://bsd-tr.org/son-cevaplar bağlantısını kullanıyordum. Geçişten sonra çalışmadığını fark ettim. Şimdilik onun yerine http://bsd-tr.org/search.php?action=getnew bağlantısını kullanıyorum. Sanki aynı işi yapıyor gibi, tek fark arama yapıp biraz zaman kaybettirmesi gibi geldi bana eskisine göre.
    Arama yapması bu sistemin bir gereği, aslında daha sağlıklı gibide görünüyor böyle olması.
    Eski linklere gelince artık onları bir zahmet değiştirelim, iyi olur.
    Gerçi htaccess ile eski haline uğraşılsa gelebilir, ama sıkıtıda olabilir.
    Bu arada site içi verdiğimiz bağlantılarda sorun olmaması lazım, onları halletmiştim. :)

• Arkadaşlar şuan e-posta ile ilgili bir sıkıntı var, raporlama, iletişim, ve şifre değiştirme işe yaramayacaktır.
    Kayıt olmada sorun yok.

Eğer bunlarla ilgili sorun olursa bsd@bsd-tr.org a posta gönderebilirsiniz.

Cevapla butonu düzletildi bu arada.

Ek: e-posta sorunu düzeltildi...

• Felasife

Güzel olmuş yeni site tüm özgürlükçülere hayırlı olsun
  • Tebrikler güzel olmuş, hayırlı olsun :alkis: fakat... Normal üyelerin, turuncumsu renkte ki isimleri çok zor okunuyor :( Gözüm takılıyor  ::)
  • Teşekkürler.

Renk işi kolay, böyle bir renkte olabilir mesela.  ^-^

• Eskisinden çok daha rahat okunuyor. Siyah ta denenebilir. Grinin üzerine de iyi gider kendisi :grin: ya da beyaz
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .