Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Desktop BSD geri döndü !

DesktopBSD uzun zamandır sonlandırılmış bir proje olarak gözüküyordu ama sayfasında geri döndüklerine dair haberler oldu.BSD ailesi biraz daha genişledi.BSDcilere selamlar ::)

Yorumlar

• Evet siteleride değişmiş, bir kaç yıl önce batığımda basit bir siteydi, forumları bile asortik olmuş.

Gördüğüm en büzel BSD sitesi olmuş (tabi bizden sonra   :))   )

http://www.desktopbsd.net/

http://www.desktopbsd.net/forums/

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Kullanan varmı nasıl bir dağıtım merak ettim. PC-BSD gibi mi. FreeBSD gibi mi :) İnternette biraz arattım ama Türkçe pek bir şey bulamadım.
  • tahminim free bsd tarzında ama tek bildiğim  şey openbsd geliştiricileri paronayak oldukları dünyanın en güvenli işletim sistemi diyebiliriz çünkü bütün kodları defalarca kontrol ediliyor ve abd bir çok özel bankaların önemli kurumların kullandığını biliyorum
  • DesktopBSD,  PCBSD gibi son kullanıcıya yönelik bir dağıtım diye hatırlıyorum okuduğum yazılarda.

Hatta projeyi bitirende PCBSD nin iyice gelişmesi diye hatırlıyorum, yani millet PCBSD ye yönelince proje ilgisiz kalıyor ama geri gelmeleri hoş tabi.

Eğer siteleri gibi şık olurlarsa kullananı olacaktır.

Birde BSD nin gelişmesi de çok iyi oldu, artık pek çok şeyi destekler duruma geldi, sorunlar daha azaldı vs.

Buda bu gibi dağıtımlar için artı bir durumdur, BSD de parada var nasıl olsa, bu rüzgar kaçırılmamalı. O:--)(

OpenBSD nin paranoyaklığı zaten dillere destan, adamlar kimseye güvenmiyorlar.
    Güvenlik böyle bir şey galiba, babana bile güvenmeyeceksin.    :boks:

• Sitede gösteriyormuş resimlerde kurulum ekranlarını. PCBSD gibi evet. Benimde böylesi hoşuma gidiyor. FREEBSD kurmasını-yapılandırmasını biliyor olsam da, yine PCBSD kurardım sanırım, galiba :) Site gerçekten çok hoş görünüyor, baktıktça insanın kurası geliyor :)) Kuracak yerim olmasada Virtual Box'la fırsat bulursam denemeyi düşünüyorum, merak uyandırdı bende.
  • Değil mi, böyle dağıtım kurulmaz mı?

Eğer siteleri gibi tasarım harikası olursa, bu kız çok can yakar   :))

• Daha çok son kullanıcıya hitap eden bir Bsd dağıtımı galiba bu
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .