Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Merhaba

Merhaba.

Uzun zamandır GNU/Linux kullanan birisi olarak ilk defa aktif bir şekilde FreeBSD kullanmaya başladım. Bir ihtimal Türkiye'den bir kullanıcı grubu vardır diye araştırdım ve burayı buldum. Tabi sitenin başında @Felasife üstadı görünce şaşırmadım, Ubuntu-TR'de az okumadım Debian/Ubuntu rehberlerini  :)) (O bootstrap kurulumları halen daha rüyalarıma giriyor üstat :D )

Şimdilik sadece geliştirme ortamı için (genellikle Ruby on Rails ve Python-Flask) VPS'de kullanıyorum FreeBSD'yi. Alışınca makinama da kuracağım, ilk izlenimlerim oldukça güzel  :)

Yorumlar

• Ya evet bir zamanlar debootstrap üzerinde az vakit harcamadım değil, bayağı güzel çalışmalar yapmıştım, derken BSD tarafına geçtim, burada da var aslında bootstrap kurulumları, debian, gentoo kuruluyor ama nasıl derler artık yoruldum, çok daha kolayına kaçıyorum işlerin  :))

Öyle derleme kurulum filanda yapmıyorum, hasılı temizim ,  :))

Neyse acele etme dediğin gibi iyice alış sisteme, keyfini çıkart.

Bu arada tekrardan merhaba , hoş geldin. :)

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Hoşbulduk  :)

Valla ben düz pkg install'ın yerine derlemeyi (ports collection) çok sevdim, cidden harika bir sistem. Bağımlılık yönetimi çok güzel çalışıyor.

İlk şokumu RVM kurarken yaşadım ama, yıllardır alıştığım Linux'da hep hazır gelen bash bunda varsayılan olarak yüklü değildi  :D
  • Hemen icraatlara başlamışsın, çok güzel, artık zamanla dahada alışırsın.

Evet port olayı güzel bir şey, insanın elinin altında özelleştirebileceği paketlerin olmasını sağlıyor, diğer türlü pkg de yeni çıktı sayılır, güzelde oldu.

Konsol olayını istersen değiştirebilirsinde ama csh lerde hiç fena değildir, kullan bakalım olmadı değiştirirsin.

Sevgiler

• Aralık 2015 düzenlendi
    Merhaba arkadaşlar , ayrıca bir başlık açmayı gereksiz gördüm. Biraz kendimi tanıtayım. C ve sistem programcıları derneğinde kursa gidiyorum. Yeni bilgisayarımı aldığımdan beri bir yıldan fazladır GNU/Linux kullanıyorum. Sanalda PCBSD kullandım ve FreeBSD inceledim. Şu an Pardus ve Pisi topluluklarında çalışıyorum. İlgi alanlarım Sistem programlama , programlama dilleri , yazılım test süreçleri ( code review ). Tabi farklı konular da var ama bunlar ilk dikkatimi vermek istediğim konular. "BSD tarzı geliştirme" ile ilgili sohbet edebiliriz diye düşündüm.

Sitenizin tasarımı ve kullanışlılığı çok güzel olmuş.Güle güle kullanın.Görüşmek üzere , iyi çalışmalar.
  • hwpplayer1 hoş geldiniz, yetenekli ve açık kaynağa gönül vermiş arkadaşları aramızda görmek güzel tabi, umarız böyle arkadaşlar dahada çoğalırlar.
    Ben programlama olaylarından pek anlamadığım için, çok bir şey diyemem ama o konularda paylaşımlar olursa, seve seve elimden geleni yaparım.

Tasarım beğendiğiniz için teşekkür ederiz. :)

Sizede iyi çalışmalar, iyi günler dileriz.

Sevgiler.

• Sağol @Felasife sizi uzun zamandır takip ediyordum. Kısmet bugüneymiş. Debian forumlarında gördüğümü hatırlıyorum. Kendinize iyi bakın. İyi geceler.
  • Eyvallah, evet Debianda da çok vaktim geçmiştir, güzeldir, sağlamdır, ağır abidir, hasılı iyidir Debiş   ::D)
    İyi günler

Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .