Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Ziyaretçiler de mesaj yazabilecek..

Arkadaşlar,

Wordpress'in nimetlerinden faydalanmak adına, yeni bir özelliği aktif ettim, artık ziyaretçilerde mesaj yazabilecek, konu açabileceklerdir.

Bu bazen kayıt olamayan, giriş yapamayan, veya kayıt olmak istemeyen, veya geçiyordum uğradım aklıma takıldı diye soru sormak isteyenler için ideal olacaktır. O:-)

Bir  süre deneyelim bakalım, fazla sıkıntı yaşatırsa kaldırabiliriz veya mesaj yazmayı daha zorlaştırabiliriz.

Siz en iyisi mi kayıt olmayı ihmal etmeyin, captcha ile filan uğraşmayın, hayat kayıtlı daha güzel  :o)

Not:

Bu mesajıda deneme amaçlı misafir olarak açayım bakalım.

BSD Türkiye.

Yorumlar

• Ziyaretçilerin mesaj bırakabilmesi güzel ama, konu açmalarında istenmeyen durumlar olmaz umarım :) Güzel olmuş yenilik...
  • çok güzel tutar bu fakat saygı ve sevgi çerçevesinde olursa ama kısıtlamalara gidilmeli sadece ve sadece mesaj yazabilmeliler o kadar yoksa üye kaybına neden olabilir çünkü kendini bilmez insanlar böyle kaliteli forumları yol geçen hanına çevirirler :) uzun zamandır konu açmıyordum yazayım dedim çünkü forumda felasife düşten gerçeğe doctur ve benden fazla aktif olan yok gördüğüm kadarıyla süper dörtlüyümü oluşturduk ne :) aklımda süper konular var ama hararet yapabilir :)
  • @düşten gerçeğe

Eyvallah, umarım olmaz.

Aslında olursa gene önceki sistemde de olurdu, şimdikiyle aynı yapı, ama şimdiye kadarda bir sorun olmadı, bakalım artık zaman ne gösterir.

@skilled

Eyvallah.

@hashirama

Evet dediğin gibi üye kaybı durumu söz konusu, ama yapacakta çok fazla bir şey yok, üye sayımız fazla artmaz, anca azar azar artar, hasılı bir süre böylede deneyelim bakalım.

Eskisi gibi üye olan gene olur.

Konuyu kapatma seçeneği yokmuş, gerçi yazılım dünyasında yok yok diye bir şey olmazda, şimdilik ben bilmiyorum onun nasıl olacağını, zamanla öğreniriz belki.

Konuyu açan ziyaretçi olunca, üyelerde misafir görülüyor, o bir sıkıntı böyle olmasa daha iyiydi, testlerde görememiştim ben onu.

Yol geçen hanı olmasına elbette izin vermememiz gerekir, amacımız meraklı insanlara biraz daha yakın olmak.

Yoksa aktif sayımız zaten müthiş, şurda biz bizeyiz.  :))

Aslında Facebook, Twitter gibi yöntemlerle de login olunabiliyor, mesaj yazılabiliyor (başka bir sitede kullanıyorum) fakat oda kastırıyor, sayfa açmak problem oluyor, bu yöntem onlara bakınca daha  mantıklı geliyor bana, en azından kastırma derdi yok ve kolay.

Katkılarınız için teşekkür ederim, sevgiler.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • BSD kullanması farklı hissettiriyordu gerçekten, anlatılmaz yaşanır :D Kullanamasamda gönlüm burada. Biraz ilerleyedursun takipteyim. Aslında yenilik olarak, mantıksal bölüme kurulabilme olanağı getirilse süper olurdu. Ziraa o zaman sıkıntılarıyla da kullanırdım. Şu an 5 tane bölüm, 3 sistem mevcut bende ve bu da birincil bölümlerle olmuyor :)

BSD nin farklılıklarından bir tanesi de: Masaüstü ortamlarından 1 den fazlasını sıkıntısız kullanabilmekti sanırım. Linux dağıtımlarında bu yok. Feci karışıyor, masaüstü ya açılıyor, ya açılmıyor.

Konu bu değildi aslında O:-)
  • FelasifeFelasife 1,634
    Haziran 2017 düzenlendi
    @dustengercege

Olsun zararı olmaz, BSD formunda BSD konuşulur elbet, sakınca yok.

Sanırım o dediğin PCBSD için geçerli, diğer türlü FreeBSD de her masaüstleri için, ekstra ayar yapman gerekecektir.

Yoksa o da karışır

Ama PCBSD de böyle bir sorun yok, listeden ekle ekleyebildiğin kadar.

Bu arada Ziyaretçi yazımlarında Misafir yazısını kaldırdım, zaten profilleride olmayacakları için, belli olacaklar, ekstra bir yazılara gerek yok.

• Evet foruma giren sayısı az ve kendim de az giriyorum ama hep aklımın bir köşesinde sürekli takip ediyorum.Galiba bu forum açılması fikrine biraz da ben sebep olmuştum sene 2012-2013 mü neydi,üniversiteden gelince yaz tatilinde Felasife üstadın opera blogunda yazıları vardı,o zamanlar Pcbsd 9.0 isotope çıkmıştı,ben de bir hevesle kurup, yapamadığım şeyleri ona soruyordum o da sağolsun bayağı yardım etmişti,az uğraşmadı benle.Sonra ben bir mesajımda forum gibi bir şey olsa daha iyi olur demiştim,Felasife üstad da Türkiye'de fazla kullanıcı kitlesi yok diye istememişti başta ama sonra bu forumu açmıştı.Biraz da o zamana göre haklıydı, başlangıçta opera blogta aktif olarak sadece ikimiz yazışıyorduk,ha bir de Gökşin Hoca vardı, o da bu foruma ilk kaydolanlardandı, o da kendi blogunda bir şeyler yazıyordu.Gökşin Hoca bu foruma kaydolunca çok sevinmiştim daha aktif olur diye ama işlerinin fazlalığı,hayatın keşmekeşinden olsa gerek kendi blogunda da yazmayı kesti,facebook hesabında da eskisi gibi aktif değil.Benim de üniversite falan derken girmeye çok az vaktim oldu ama hep merakla takip ettim.

Velhasıl -ı kelam forumun şu an geldiği nokta eskiye nazaran çok daha iyi, o zamanlar Türkiye'de günlük işler için aktif olarak bsd kullanan sayısı çok azdı.Bsd ile ilgili yazı yazan neredeyse Gökşin Hoca ve Felasife idi, şimdi forumda Doctur gibi Openbsd kurulumu yapan kullanan arkadaşlar var, bunlar güzel şeyler.Her ne kadar forum fazla aktif olmasa da Türkiye'de şu an bir eksikliği, merakı karşılaması açısından benim gözümde önemi büyüktür.
  • Velhasıl -ı kelam forumun şu an geldiği nokta eskiye nazaran çok daha iyi, o zamanlar Türkiye’de günlük işler için aktif olarak bsd kullanan sayısı çok azdı.Bsd ile ilgili yazı yazan neredeyse Gökşin Hoca ve Felasife idi, şimdi forumda Doctur gibi Openbsd kurulumu yapan kullanan arkadaşlar var, bunlar güzel şeyler.Her ne kadar forum fazla aktif olmasa da Türkiye’de şu an bir eksikliği, merakı karşılaması açısından benim gözümde önemi büyüktür.

Yani ne güzel değil mi? müstakil bir alan adı altında yazışıyor olmak, BSD ile gelişmelerden, haberlerden haberdâr olmak, bencede çok güzeldir.

Umarım uzun yıllar katlanarak devam eder bu, tabi çok eksik var özelliklede çeviri eksiklikleri bence en büyük sıkıntı, o konuda maalesef elimizden bir şey gelmiyor.

Gökşın hoca ortalardan kayboldu, gerçi eminim genede bu işlerde dolaylı yoldan ilgilidir, ama blogunda bile görünmez oldu.

En son yazıştığımızda bir belgesel çekimlerim var filan demişti, hasılı yoğundu o zamanlar, son durumunu bilemiyorum.

BSD için bir ömür emek harcamış bir insanı gözler arıyor ister istemez, umarım bir gün geri gelir.

Gaza gelme durumua gelince, evet gaza geldim sayılır,  :))  ama benimde gaza ihtiyacım varmış ki yoksa bu hallere hiç gelemezdik.

Özetle bizi seven dostların, arkadaşların varlığı yeter, sağ olun var olun.

Sevgiler.

• O zaman @cokomoko forum sorumlusu olmayı hak etmiş :))  İngilizceyi tam olarak bilen bi gönüllü çıkar umarım çeviriler için. Bende ancak kendi yolumu bulabiliyorum şu an için ingilizce konusunda :D(
  • Hayırlısı bakalım :)

Deseneze forum da artık açık kaynak :) Tam bir özgürlük felsefesi :)

Güzel düşünce olmuş. Bu sayede kapı aralığından bizi takip eden misafirlerimize de bir buyur demiş oluruz :)

• Güle güle kullanılsın, çok ince bir davranış bence bunu düşünmeniz.  :alkis:

Üye olmaya üşenenler de faydalanabilsin bakalım forumdan.  ::D)
  • eheh, tam açığız   :alkis:

• Sevgili Felasife ile bu konuyu aramızda değerlendirmiştik. Sonuçta aynı özelliği ben de forum.debian.org.tr'de etkinleştirdim. Herhangi bir sorun çıktı mı? Hayır, hiçbir sorun çıkmadı. Yalnızca bir tane reklam girişimi oldu, onun dışında her şey çok hoş devam ediyor. Fİkir Felasife'den çıktı, felsefemize uygun güzel bir girişim oldu. :) Selamlar.
  • Selamlar sevgili fortran dediğin gibi şimdilik gayet güzel gidiyor, bir sorun olmadı, sonuçta herşey felsefe için :D

Elimizden çok bir şey gelmiyor, en azından ortam sağlamak için didinen bir avuç root adminiz :D

Bu arada camiada başka kullanan forum oldu mu bu özelliği, sen diğer forumlarda daha aktifsin, bilirsin.

Valla ben epeydir işlerden güçlerden, birde sağlık derken pek camiayı dolanımıyorum, son durumlardan hiç haberim yok.

Sevgiler

• Yok, şu an bizden başka bu özelliği kullanan yok değerli dostum. Ama umarım yaygınlaşır. Zira hoş bir özellik. :)
  • Teşekkürler sevgili fortran dediğin gibi umarım yaygınlaşır, felsefe bâki kalır.  ^-^

• merhaba benim sorunum openbsd kurarken

-chs specify disk geometry clynder argument invalid [1……262144]

gibi ifadeler çıkması Bu yüzden kurulum yapamıyorum yardımcı olrsanız sevinirim.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .