Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

PCBSD Boot Edilmiyor

Merhabalar. Bu forumda yeniyim, bilgisayardan da çok iyi anlamam, bir şeyleri yanlış yazdıysam anlayın.
Bilgisayarıma PCBSD kurmak istiyorum, ama UNetbootin ile usb'ye PCBSD'nin iso dosyasını yazdırıp, BIOS'a girip, bilgisayarı usb'den başlatmaya çalıştığımda hiçbir şey olmuyor. Bu arada Debian'ın iso dosyasını usb'ye yazdırıp, bilgisayarı usb'den başlatabiliyorum; Secure Boot falan da devre dışı, sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Yorumlar

• Merhaba hoş geldiniz.

UNetbootin 'i bilmiyorum kullanmadım ama görmüştüm, belki versiyon sorunu yüzünden sıkıntı çekmiş olabilirsiniz.
    Biz USB ye dd if denilen yöntemle yazıyoruz iso'yu, isterseniz burayı bir inceleyin, anlayamadığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırız.

Tabi dd if dikkatli kullanılması gereken bir komuttur, emin olmadan kullanmayınız lütfen.

Kolay gelsin.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Merhaba Koliplor, hoş geldiniz.

Yazdırıp kullanacağınız -genelde iso uzantılı- dosyalar için mutlaka md5 ya da sha256 kontorlünü yapınız. İndirdiğiniz dosya bir sebepten dolayı inerken sıkıntılı inmiş olabilir, o sebeple de kurulum başlamıyor olabilir.
  • Merhaba , gec olucak onerim ama umarim faydasi olur . Ben sorunun windos uzerinden kullanilan USB ye iso yazdirma programlarinin
    (Unetbootin , YUMI .. ) problemli yazdirmasindan (teknik olarak nasil denir bilmiyorum) kaynaklandigini dusunuyorum .
    Ben de cogu zaman USB'den kurulumu boot edemiyor ,onun icin de dvd ye yazdirarak sorunu cozebiliyordum. Ta ki passmark in imageUSB uygulamasini gorene kadar.
    Sana da USB icin bu uygulamayi kullanmani tavsiye ederim, http://osforensics.com/tools/write-usb-images.html umarim isini gorur .
  • BIOS Boot Type ne ? UEFI LEGACY CSM ?  Bende de aynı şekilde oldu ben csm yapıp düzeltmiştim
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .