Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

FreeBSD sanal makina üzerine kurulum

umarım konu yanlış yere açılmamiştir yahut var olan konuyu tekrar açmiyorumdur..zira gözüme çarpmadı..sanal makina üzerine kurulum mümkün mü ? çoklu kurulumun üstesinden gelememiş biri olarak bir de bunu deniycem..yardımlarınızı bekliyorum..şimdiden teşekkür ederim

Yorumlar

• Tabi diğer Linux, Windows neyse, nasıl kurluyorsa, BSD lerde öyle kurulur sanal ortama.
    Ben VirtualBox ile çok kurmuşumdur mesela, ama artık benim makine pek kaldırmıyor VirtualBox ile kurulumları, o yüzden 1-2 senedir kullanmıyorum, gerekte kalmıyor aslında.

Hasılı Linux, Windows hangisi olursa onunla deneyebilirsiniz.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Normal kurulumda da aynısı mı oluyordu?

Eğer öyleyse ya donanımdan dolayıdır bu, yani donanımınıza uygun değildir.
    Ya da kurulum yaptığınız .iso da sorun vardır.

.iso ya md5 kontrolü yaptınız mı? yapmadıysanız onu yapın ki emin olun.

Donanımdaki olaya gelince, ona çözüm bulmak zordur, BSD lerde olay eğer donanımsal ise çözümü neredeyse yoktur.

Tabi birde kurulumda swap alanını oluşturdunuz mu?

• öncelikle teşekkür ederim.  Garip  bi şekilde pcde mevcut bulunan değişik formatlardaki  imajların hiçbirisinin md5 kontrolu olumlu sonuclanmadi..peki şimdi napmam gerekiyo ? dosyaları bi aksilik yaşamamak için resmi siteden indirmiştim halbuki ayrıca dosyalar download edilirken nette bi aksaklık olduğunu da hatırlamıyorum..bu arada swaptan bahsetmişsiniz . o kurulum esnasında otomatik oluşturulmuştu..hatırladğım kadarıyla normal kurulumda da aynı aşamada hata alıyodum ama aynı hata olup olmadığını konusunda pek emin değilim..
    Şu an ayrı bi linkten tekrar download edip md5leri karşilaştiricam umarım bu defa da aynı şeyle karşilaşmam
  • maybeoneday yazdı:
    öncelikle teşekkür ederim.  Garip  bi şekilde pcde mevcut bulunan değişik formatlardaki  imajların hiçbirisinin md5 kontrolu olumlu sonuclanmadi..peki şimdi napmam gerekiyo ?

Daha önce neyle indiriyordunuz bilmiyorum ama bu gibi durumlarda İndirme yöneticinizi değiştirin, büyük ihtimal sorun onunla ilgilidir.
    Zaten başka formatlarda da sorun vermiş ki, bu iso'lar kurulsa da sorunlu olur neticede.

• size ne kadar teşekkür etsem azdır uzun uğraşlar sonucu bu sıkıntı da halloldu  ve nihayet FreeBSD şu an pcde kurulu vaziyette :)
  • Rica ederim, bende size teşekkür etmek isterim, meselenin peşini bırakmayıp, konuyu çözüme kavuşturduğunuz için.

Kolay gelsin. :)

Bu konu kapatıldı.