Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Bu konuya katılanlar

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

BSD ve CAD

Merhabalar , makina mühendisliği okumayı düşünüyorum ve bölüm gereği AutoCAD Solidworks tarzı programlar kullanmam gerekecek. Ben de araştırdım ve FreeCAD diye bir açık kaynak kodlu bir program gördüm ve olursa onu kullanmayı düşünüyorum. Sorum şu : 3D modellemeler için GPU'nun gücünden yeterince faydalanmak gerekiyor , oyunlarda Linux vs Windows karşılaştırmalarını incelediğimde Windows daha doğrusu DirectX ezici bir üstünlüğe sahip ve ben de acaba bu genel olarak GPU'lar Windows'ta daha performanslı çalışıyor diye şüpheleniyorum , BSD'de de ben FreeCAD'de aldığım performans x iken Windows'ta 2x filan mı olur ? Ya da daha doğrusu BSD bu işe elverişli midir , yarı yolda bırakır mı ?
-yakın zamanda yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ve BSD'nin güzelim ZFS nimetinden de yararlanmak için RAID0 yapmayı planlıyorum, şuan elimde GPU olarak GTX960 var ve bununla modelleme işlerimi halletmeyi düşünüyorum-
Umarım Windows'a muhtaç kalmam ve BSD'm ile güzelce işlerimi hallederim . Sizin bilginiz var mıdır BSD'yi bu alanda kullananlar filan hakkında ? Fikirlerinizi bekliyorum ..

Yorumlar

• Merhaba Yafez, konu hakkında hiç bir bilgim yok diyebilirim, bilenler merak ettiğin karşılaştırma sonuçlarını söyleyebilirler, BSD de grafik gücü bayağı iyi diye bazı yabancı yazılarda görmüştüm ama detayını bilemeyeceğim.
    CAD konusunda FreeCAD diye paket var mı diye baktımda, direk bu isimde görünmüyor ama hususi olarak CAD bölümü bile varmış portlarda, istersen buradan araştır.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .