Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

PC BSD BAŞLAMIYOR

İyi günler arkadaşlar
bilgisayarımda c sürücüsünde windows vardı c yi küçültüp bi bölüm oluşturdum yeni bölüme usb den pcbsd yi kurdum fakat bilgisayar açılırken eğer uefl modundaysa direk windows başlıyor eski moddaysa diskten boot etmiyor yani pcbsd başlamıyor yardımcı olursanız sevinirim 

Yorumlar

• Bios setup a girip boot sekmesinde UEFI-OS yazan seçeneği 1.tercih yapıp değişiklikleri kaydederek çıkmayı bir deneyin.

• öyle bi seçenek yok 
    windows boot loader var
  • şunu da belirteyim
    usbden kurulum yapar efi modunda usb yi boot edip yükledim çünkü böyle yapınca grafik kurulumu başlıyor
    usb yi uefi modunda boot edip yüklemeye geçtiği zaman pc bsd boot ekranından sonra birşeyler yüklüyor ve beni komut satırına atıyo startx komutunu girmemi söylüyo sanırsam onu yazınca yine bişeyler yapıyo sonra yine komut satırına atıyo herhalde bazı komutlar yazmam gerekli grafik kurulumunu başlatmam için ama bilmiyorum o şekilde kursak sorun  çözülür mü acaba yardımcı olabilirseniz çok sevinirim iyi günler
  • Bios'da görünmediyse UEFİ modunda kurmamışsın anlamına geliyor.

Grafik kurulumu başlatmak için herhangi bir komut gerekmiyor PC-BSD için. Eğer grafik kartını tanıdıysa ve sürücüsünü sorunsuzca yüklediyse grafik kurulumu başlıyor zaten.

Durumu yeniden gözden geçirip daha ayrıntılı bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırız.

Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .