Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Microsoft'tan FreeBSD sürümü

Microsoft kendi FreeBSD sürümünü yayınladı!

Açık kaynakla son derece "dalgalı" bir ilişkisi bulunan Microsoft'tan, büyük bir sürpriz geldi!

Microsoft, FreeBSD 10.3'ün kendine özgü bir sürümünü hazırladı. Firmanın böylece söz konusu işletim sistemini doğrudan kullanıma sunması ve Azure'da da desteklenmesini sağlaması bekleniyor.

Microsoft'un bu sayede FreeBSD Foundation'ın üzerindeki yükü de biraz da olsa hafifleteceği tahmin ediliyor.

Microsoft'un Open Source Technology Center biriminin başındaki isim Jason Anderson konuyla ilgili yaptığı açıklamada firmanın yapmış olduğu yatırımların büyük bir kısmının kernel düzeyinde olduğunu ve böylece ağı etkin hale getirmek istediklerini belirtti.

Anderson ayrıca FreeBSD 10.3 sürümüyle birlikte depolama performansının da iyileştirildiğini ekledi. Buna göre artık FreeBSD Foundation'dan bir FreeBSD 10.3 sürümünü indiren herkes, Microsoft'un bu mimariye yaptığı bütün bu yatırımlardan da yararlanmış olacak.
chip.com.tr

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!

Yorumlar

 • Haziran 2016 düzenlendi
  Merhaba, ben olayı tam anlayamadım ne oluyomuş şimdi? "Microsoft'un bu mimariye yaptığı bütün bu yatırımlardan da yararlanmış olacak." hele burda kafam iyice karıştı. Aydınlat bizi başkanım  :)
 • Haberi okumuştum. Açık kaynağın durdurulamaz gücü =)
 • Microsoft Azure, Microsoft'un bulut hizmetiymiş, buraya FreeBSD de almışlar, yani isteyen bu hizmeti kullanırken FreeBSD de kullanabilecekmiş.
  Hasılı iyi bir şey, karşılıklı menfeat durumları olsada, FreeBSD için bir kullanım alanı daha açılmış olmuş.
  Diğer türlü Microsoft'un bu mimariye yaptığı bütün bu yatırımlardan da yararlanmış olacak. kısmını bende çok anlamadım ama sanırım haber Microsoft 'a göre yorumlanmış, Azure dışında ne gibi desteği olacak, bunu zaman gösterir.

  Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
 • Microsoft'un işine yarıyor tabi, peki bizim özgürlük savaşçılarının çıkarı nedir? Bari şöyle WhatsApp'ın yaptığı gibi güzel bir bağışta bulunsalardı da ama gördüğüm yok ve ben nasıl bir yükü hafifletme mevzu bahistir onu da anlamış değilim. Pamuk eller cebe Bill amca :))
 • FelasifeFelasife 1,635
  Haziran 2016 düzenlendi
  Bizimkilerin bu işten ne gibi çıkarları olur çok bilemiyorum ama FreeBSD vakıf sayfasında, aşk bacayı çoktan sarmış.   :))
  Niyetleri çok ciddi anlaşılan  :silly:  Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
 • Haziran 2016 düzenlendi
  Hhehehh  :))  Abayı yakmış bizim kerata artık ne diyelim.  :rose:
 • FreeBSD candır gerisi heyecandır. Sen görevini yapmazsan başkaları senin görevini kendi istediği gibi yapar , çözümün parçası olman gerekirken sorunun parçası olursun lafını az ezberlemedim önceki senelerde. Dolayısıyla kişisel planda yapabileceğimiz şey çok okuyup elimizdeki araçları tanımak. 
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .