Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Github'da BSD organizasyonu açmak

Haziran 2016 düzenlendi Sorunlar / Öneriler
Arkadaşlar ben Github'da BSD organizasyonu açmak istiyorum. Burada BSD ile ilgili bir birikim yapabiliriz. Kod yazmanız şart değil beklerim.

https://github.com/BSD-TR adresinde toplanalım derim. Hayırlı olsun.

Yorumlar

 • Haziran 2016 düzenlendi
  Telegram'da da şu adrese gelebilirsiniz : https://telegram.me/joinchat/BPrBYz7_KgqTlLwX8sznrA

  Düzeltme : Düzeltmeyi yeni keşfettim :) Öneriler bölümüne açtım çünkü ilk başta önereyim demiştim. Baktım zorunlu hale gelmiş açıverdim Telegram ve Github kanallarını :) Görüşmek üzere !
 • Öncelikle hayırlı olsun, umarım güzel işler çıkarırsın.  ::D) 

  Açıkcası ben githup ve telegram nasıl kullanılır bilmiyorum, normalde neredeyse hiç face, twit. filanda açmayan biriyim. Aile, sağlık filan derken pek BSD ye bile zaman ayıramaz oldum.
  Müsait zamanlarda girmeye çalışırım, neden olmasın. 
  Kolaylıklar dilerim.  :)

  Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
 • Geçmiş olsun. Önce zorunlu işler sonra ikincil işler. Akıllı telefon kullanıyorsanız Telegram kurabilirsiniz. Anlık mesajlaşma deneyimimiz olur. Onun dışında genel gidişatı anlatmaya çalışayım. Hostinge bağlı iki topluluk alan adım var. Github'da da organizasyonlar var. Eğer kısmet olursa hwpplayers domaini altında GNU/Linux , GNU/Hurd ve BSD türevleri olacak. Şu an aklıma başka sistem gelmiyor bu doğrultuda. Ama eğitim amaçlı Windows , Mac OS X , Amiga , Solaris , IBM-AIX , HP-UX vb sistemler de incelenecek. Programlama dilleri , sistem programlama , donanım ve elektronik bilgisi yani kısaca birşeyler öğrenmek isteyenlere yol gösteren fikir veren bir ortam yapmaya çalışıyorum. Acelemiz yok. 
 • ... Programlama dilleri , sistem programlama , donanım ve elektronik bilgisi yani kısaca birşeyler öğrenmek isteyenlere yol gösteren fikir veren bir ortam yapmaya çalışıyorum. Acelemiz yok. 
  Umarım başarılı olursun, helede senin gibi düşünenleri de yanına çekebilirsen, çok iyi olur.
  Neticede bu işlerde, kalabalığın verdiği enerji ve paylaşım ile sorunlar çok daha kolay aşılır.
  bsd-tr olarak, site imkanları dahilinde, yapılabilecek şeyler olursada söylemen yeterlidir.

  Sevgiler

  Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
 • Şu an yapmamız gereken bu güzel tasarımlı siteyi biraz daha sık ziyaret etmek ve ana akım BSD'leri daha iyi tanıtmak. Kaan Aslan hocamızın makalelerini de paylaşabilirsiniz. http://kaanaslan.com/ ;
 • FelasifeFelasife 1,634
  Haziran 2016 düzenlendi
  Kaan hocanın sitesi pek güncel değil gibi görünüyor, gerçi programlama veya ileri düzey işletim sistemlerinden zaten anladığımda söylenmez, açıkcası bsd-tr yi pek *BSD dışında habere de boğmak istemiyorum, buna zaten ne zaman yeter, nede imkan yeter.
  Çok fazla üyemiz olsun diyede bir sıkıntımız yok, BSD kullanan her zaman az olacaktır, bunun bilinciyle siteyi açmıştım.
  Tabi BSD çerçevesinde her habere, her makaleye bsd-tr açıktır, isteyen herkeste ekleyebilir.  :)

  Site tanıtımları için belki ayrı bir bölüm açılabilir (eskiden vardı) modül filan eklenebilir, lakin onada anca sonra bakabilirim. 

  Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
 • Haziran 2016 düzenlendi
  Kastettiğim şey işin teorik kısmıyla ilgili bir duyarlılık da olsun. Acelesi yok ancak gerek ülkemizde gerek dünyada Kaan hocamız iyi bir yeri hakediyor. Bu bilinçle BSD makalelerini burada paylaşabiliriz. Zaten ilk mesajlarımdan birisi BSD geliştirme modeliydi hatırlarsanız. Siz eğer programlama ile ilgilenmiyorsanız örneğin kullanıcı deneyimi , pencereler ve aksiyonları nasıl daha kolay olur gibi konular hakkında paylaşımlar yapabilirsiniz. Ya da komut satırı argümanlarında şu da olsaydı gibi.

  BSD kullanan çok olsa bile çok kişi bu dediklerimi düşünmüyor. Genel akım yüksek seviyeli bir dil Java , C# , Ruby , PHP , Python vb bir dille uygulama yazma yönünde. Ama Kaan hocamızın ekolü hem aşağı seviyeli süreçleri hem de yüksek seviyeli süreçleri bilen programcılar yetiştirme yönünde. Çareyi dışarda değil içerde aramak lazım. Sonra dışarı bakarız. 
 • Kasım 2016 düzenlendi
  Telegram'da https://telegram.me/bsdtr olarak aktif hale geldik. Bekleriz. Lütfen bu duyuruyu her foruma ve ortama yazınız.

Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .