Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Merhaba

İyi akşamlar arkadaşlar ben Unix kullanmak istiyorum ama daha önce hiç Unix kullanmadım. Linux kullandım orta derece diyecek kadar Linux biliyorum ama ondada tam iyi deilim. Kullanma amacım internetin işletim sistemi  olan Unix'i daha iyi öğrenmek istiyorum. Sizce ben hangi Unix türevini kullanmalıyım. Bilgisayarımın donanımsal bilgilerini sizelere aktarim.

İşlemci: İntel i5

Dahili Ekran Kartı: İntel hd graphics 4600

Harici Ekran Kartı: Nvidia  Geforce Gt 420

Ram : 8gb

Yorumlar

• Merhaba, iyi günler.

Açıkcası Unix kurulur mı kurulmaz mı o konuda hiç bir bilgim yok, bilgisi olan arkadaş varsa yazarsa iyi olur.
    Bildiğim son kullanıcı için pek kurulabilecek bir şey olmadığı, ayrıca kapalı kaynak kodu bir sistem olduğu.
    Diğer türlü GNU 'nun açılımıda "GNU's Not Unix" (GNU Unix değildir) der. BSD tarafıda direk Unix olmadıklarını söylüyorlar. 
    Ama tabi merak başka bir şey, umarım merakınızı giderirsiniz.

Kolay gelsin.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Hocam peki bu Unix tam olarak ne oluyor? Hackerlerin Kulandıkları işletim sistemi diyorlar hackerlar bu sistemi ne için ve neden kullanıyorlar. (Bide hackerler ençok hangi işletim sistemini kullanıyorlar) yanıtlarınız içinde çok teşekkür ederim hocam
  • Hacker deyince bildiğim onlarda kendi içinde beyaz siyah diye ayrılıyorlar, kimisi yararlı işler peşindeyken kimiside zararlı şeyler peşinde koşabilir, bu belli olmaz.
    İşletim sistemi deyince hepsinide kullanılabilirler, neticede bir takım programlar kurularak sistem istenilen seviyeye geliyorsa, hepside olabilir, win, linux, bsd, hiç fark etmez. Tabi bu işlerle ilgilenmem bilmemde ama bazı dağıtımlar bu işler için hazır gelebiliyor, kali, backtrak gibi vs.

Amacınız güvenli bir sistem kullanmak ise, zaten Linux, BSD ler bu noktada yeterince güvenlidir, ekstra bir şey yapmanıza bile gerek yoktur, rahat olabilirsiniz.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • Tamam Hocam çok teşşekkür ederim yardımcı olduğunuz için saollun.

Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .