Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

FreeBSD önyükleme dosyası did değil kimlik doğrulaması yapmaz

Nisan 2017 düzenlendi Kurulum
Merhaba
Benım pc de wındows 10 yuklu ben dvd ye bedava bsd ıso dosyasını yazdırdım ama önyükleme secenegınde seçilen önyükleme ımage dıd kimliği doğrulanmamış bı yazı cıkıyor bende güvenli önyükleme ozellıgını kapatım bıos dan ole denedım olmadığı kadarıyla hatırla verdı 1 sıraya koydum dvd cd gıne olmadı legacty secenegınden yaptım Ondan da olmadı dvd isoyu doru yazdıgımdan emınım hatta 2 kere ındırıp baska programdan yazdım gıne olmadı wındows 10 yuklu dıyemı acaba yapıyor cozumlerınızı beklıyorum dizüstü hp 15 ba028nt

Yorumlar

• Merhaba
    Öncelikle iso doğruluğu için md5 veya sha256 denen yöntemi yapınız, en doğru sonucu bunlar verir.
    Hangi FreeBSD sürümünü denediniz?

Ayrıca merak ettim sisteminize Linux kuruluyor mu?

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
  • ÖM den gelen cevap:

meraba sha256 md5 orjınal oldugu test ettim pc de sadece wındows 10 kurulu yukledıgım dvd free bsd 11 ve ayrıyetten true os denedım oda aynı hatayı verdı pc bsd  denedım oda aynı hatayı verdı securıty dısable yaptım gıne aynı sorun devam edıyo acaba wındows 10 yuklu dıyemı bole bı sorun var

---ayriyetten lunix kuruluyor sıstemıme
    @MUROOASDS
    Win10 yüklü diye olacağını sanmam, büyük ihtimal donanım beğenmeme sorunu vardır. 
    Linux kuruluyorsa zaten ne yaptığınızı da biliyorsunuzdur.
    11 sürümü değilde, belki 10 sürümünü deneyin diyeceğim ama çok bir şey değişeceğini de sanmam.

Özetle FreeBSD sizin sisteminize uyumlu değildir,  o yüzden bence Linuxlarla devam ediniz derim.

• tesekkur ederım  ıyı gun ler
  • Rica ederim, kolay gelsin.

Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .