flash belleğe kurulum

selamun aleykum
arkadaslar arch linux kullanıcısıyım, dedilerki freebsd iyidir hoştur bende merak ettim bayadır kurcam kurcam bugüne kısmet oldu 
ancak flash belleğe kuramadım sitedelerden falan baktım olmadı dd komutu falan herseyi denedim boot da takılı kalıyo bunun bi çözümü yokmudur. Lafı uzattım şimdiden teşekkürler

Yorumlar

• AS
    Bootta takılı kalıyorsa donanım sorunu olmuştur büyük ihtimal, bazen BSD ler böyle donanım beğenmezler, Linuxlara göre daha azdır donanım desteği.
    Ayrıca .img uzantılı .iso yu yazdınızsa, md5 kontrolü de tamamsa, fazla zorlamayın derim.  
  • Kardeşim kurdum ama bu sefer grub rescue dedi kaldı.
    Bu arada Windows 10 yanına kurdum
  • Bu arada kurulum çok kısa sürdü bu normal mi
  • Rehberlere göre yaptıysanız evet kısa sürer, bu zaten daha taban sistem kurulumudur, 2. başlamada desktop, xorg vs. kurulumu ve yapılandırması olur ama görünen o ki açılmamış, W10 yanına da hiç denemedim, bilen varsa cevap verecektir. 
  • Kardeşim onuda hallettim şu an kurdum ancak mirror çok yavaş nasıl değiştiririm.
    Birde ekran kartı driver ismi çok değişik benimki ati ama gallium diye bişey yazıyor
    Paketleri DVD ISO dan kurduğum için olabilirmiş
    Başını ağrittim kusura bakma
  • Önemli değil, bir şekilde işinizi çözüyorsunuzya, tıkandığınız yerde tabiki de yardım isteyeceksiniz. 
    Ekran kartı için xf86-video-ati sürücüsünü kurun, gallium konusunda benimde bilgim yok, habire bir şeyler çıkıyor, takipte etmek zor.  :)
    Bazen netten dolayı günü birlik yavaşlık olabilir, lakin yansı değiştirme şu an için hiç aklımda değil, forumda olacaktı ama dediğim gibi bir şeyler sürekli değiştiği için, netten bakmak daha sağlıklı olacaktır. 
    Kolay gelsin.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .