Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Kullanıcı Adı ve Şifre Hatası

Merhabalar, ilk defa open-source bir işletim sistemi kullanıyorum, daha doğrusu kullanacağım. Kurulumu internet üzerinden izleyerek yaptım, giriş ekranı açıldı. Ancak kullanıcı adı ve şifremi bilmiyorum. FreeBSD 11.1 RELEASE sürümünü kullanıyorum. Kullanıcı adına root, şifreyi ise boş bırakıyorum ancak kabul etmiyor. Yeni kullanıcı ekleyeyim diyorum, adduser ile, bu seferde There was an error adding user gibi bir hatayla karşıma çıkıyor. Bir türlü giriş yapamıyorum.

Yorumlar

• Merhaba
    Aslında root şifre değiştirme yöntemleri var ama acemiler için çok karışık gelecektir. Normalde hiç kullanılmaz bile yöntemler.
    Mümkünse yeniden kurun, zira zaten yeniymişsinizde her kurulum tecrübe olur. Sizin için sağlam kurulum daha öğretici olur.

Maceraya hazır mısın? Bir BSD almaz mısın!
  • Felasife dedi:
    Merhaba
    Aslında root şifre değiştirme yöntemleri var ama acemiler için çok karışık gelecektir. Normalde hiç kullanılmaz bile yöntemler.
    Mümkünse yeniden kurun, zira zaten yeniymişsinizde her kurulum tecrübe olur. Sizin için sağlam kurulum daha öğretici olur.
     cevabınız için teşekkür ederim, dediğiniz doğru. 3 defa kurdum, sonunda giriş yapabildim. Masaüstü nde birkaç hata vardı, onları düzelttim kendi çabamla vs. Ancak dediğiniz gibi, karışık geliyor. Uğraşmak istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bu FreeBSD'nin bir kılavuzu yok mu, yada önerebileceğiniz bir yol vs..
  • Yani acemilik anca böyle defalarca kurulumlarla yavaş yavaş atlatılır :)
    ÖM de atmışsınız aynı konu hakkında, İng. varsa buradan alta beni oku, donanım notlarından filan faydalanabilirsiniz.
    Ayrıca BSD kaynak linkleri diye konumuzda var.
    Tabi bu iş bol bol okuma ve pratikle zamana yayılarak anca öğrenilir. Sistem gibi ileri konuları için bilgim yok ama temeli öğrendikten sonra, gerisi çok zor olmasa gerektir.

Ara sıra öğrendiğiniz güzel şeyler olursada paylaşmanızı bekleriz. Bazen öğretmek çok daha öğretici de olabilir. :)

Kolaylıklar dilerim.

Maceraya hazır mısın? Bir BSD almaz mısın!
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .