Maceraya hazır mısın! bir BSD almaz mısın?

Bu konuya katılanlar

Duyuru
* Forum tasarımımız yenilendi.
* FreeBSD 10.4 - RELEASE Final çıktı.
* FreeBSD 11.1 - RELEASE Final çıktı.
Son Mesajlar
Çevrimiçi (0)

Nvidia güncel sürümler

Nvidia 304.43 sürümüyle hem sürüm atlamış (öncekiler 295.xx idi) hemde Türkçe seçeneği sunmaya başlamış anlaşılan.
İndirme sayfası bile Türkçe olmuş, teşekkürler Nvidia. :)
Bu konudan port'lara giren yeni Nvidia sürücü duyurularını yapmaya çalışacağım, sonuçta ekran kartları önemli bir konu, her ne kadar oyun oynamasakta bilmesekte.
 • Aşağıdaki GPU’lar için destek eklendi:    
  GeForce GTX 660 Ti
         Quadro K5000
         Quadro K5000M
         Quadro K4000M
         Quadro K3000M
         NVS 510
 [*]Firefox başlatmak gibi belirli       GLX işlemleri yapılırken X.Org xserver 1.13’ün ön sürüm versiyonlarının       çökmesine neden olan bir hata giderildi.  [*]YouTube Flash Player       genişletirken VDPAU’nun takılmasına neden olan bir hata giderildi.  [*]gnome-settings-daemon ayarlarının       nvidia-settings tarafından yapılan ekran konfigürasyonu değişikliklerine       geri dönmesine neden olan bir hata giderildi.  [*]nvidia-settings,       kullanılabildiğinde RandR per-CRTC gamma control kullanmak üzere       güncellendi. Bir X sunucusunu RandR 1.2 desteği ile kontrol ederken       nvidia-settings renk düzeltme grafik bileşenini her bir görüntü cihazı       sayfasında her bir X ekran için renk düzeltme sayfası yerine bir sekme       olarak görüntüler.  [*]XStoreColors adlı bir uygulama       sonrasında ekran paletinin güncellenmesini engelleyen bir hata giderildi.  [*]nvidia-settings "X Server       Display Configuration" sayfasında Ctrl-(Sol) Tıklama + Sürükleme       yoluyla X ekranları seçme ve hareket ettirme olanağı eklendi.

Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!

Yorumlar

 • nvidia-driver 304.51 sürümü port'lara girdi.
  * Added support for the new Quadro Sync board for Quadro Kepler GPUs. See the "Configuring Frame Lock and Genlock" chapter in the README for details.
  * Fixed an X server crash on X.Org xserver 1.13 when it is compiled without support for DRI2.
  * Fixed a regression that broke color controls on older X servers.
  * Fixed a bug that sometimes caused the display layout area of the nvidia-settings control panel to be laid out incorrectly.
  * Fixed a bug that prevented panning from working correctly after a modeswitch on some X servers with support for cursor constraining.
  * Gamma ramp and colormap adjustments now apply correctly when screen transformations such as rotation and keystone correction are in use.
  * Fixed RandR per-CRTC gamma persistence across modeswitches and VT-switches.
  * Fixed a bug that caused the X server to sometimes hang in response to input events.
  * Fixed a reduction in rendering performance for core X11 rendering on certain GPUs that occurred in the 290.series of releases.
  * Fixed a bug that prevented PowerMizer from working correctly on some boards with GDDR5 memory, such as some GeForce GT 240 SKUs.
  * Fixed a bug that caused OpenGL applications to not animate properly when a rotation or a transformation was applied on some older X server versions.
  * Enabled FXAA with Unified Back Buffers.
  * Fixed a bug that prevented the "Reset Hardware Defaults" button in the Display Settings page of nvidia-se

  Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
 • nvidia-driver 304.60 sürümü port'lara girdi.
  * Fixed a bug that caused the X server to crash if a display was put into DPMS off mode and subsequently reenabled while screen transformations are in use.
  * Fixed a bug that caused the X Resize and Rotate extension to be enabled when Xinerama is enabled. These two X extensions are incompatible and having them both enabled can confuse window managers such as KDE's kwin. RandR is now correctly disabled when Xinerama is enabled.
  * Fixed a bug causing OpenGL stereo applications to not work properly when using passive stereo modes 5 through 9 on Quadro Fermi and newer GPUs.
  * Updated nvidia-settings to report Dedicated GPU Memory (i.e., the memory dedicated exclusively to the GPU) and Total GPU Memory (i.e., Dedicated GPU Memory plus any TurboCache(TM)-accessible system memory) separately on the GPU information page.
  * Added reporting of the current utilization of Dedicated GPU Memory to the GPU information page of nvidia-settings.
  * Added support for the "Backlight" RandR output property for configuring the brightness of some notebook internal panels.
  * Fixed a bug that prevented the Ubuntu Unity launcher panel from unhiding: https://bugs.launchpad.net/unity/+bug/1057000
  * Fixed a bug that caused nvidia-installer to sometimes attempt to write a log file in a nonexistent directory.
  * Fixed a bug that caused incorrect input transformation after resizing an NVIDIA X screen with xserver ABI 12 (xorg-server 1.12) or newer.
  * Fixed a bug that caused GLX to leak memory when Xinerama is enabled.

  Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
 • nvidia-driver 304.64 sürümü portlara girdi.
  * Aşağdaki GPU’lar için destek eklendi:
  VGX K1
  VGX K2
  * Bazı dizüstü bilgisayar konfigürasyonlarında arka ışık kontrol işlevselliğinde bir gerileme giderildi.
  * Sistem belleğini dağıtırken veya boşaltırken yeni Linux çekirdeklerinde oluşan bir performans sorunu giderildi.
  * Bazen görüntü cihazı X ekran seçim menüsünün nvidia-settings içinde görüntülenmesini engelleyen bir hata giderildi.
  * Bazı konfigürasyonlarda VT-switch sonrasında X sürücü gama manipülasyonunun çalışmasını engelleyen bir hata giderildi.
  * Günlük dosyası için özel bir ad belirlemeye olanak vermek için nvidia-bug-report.sh dosyasına "--output-file" seçeneği eklendi.
  * Ön Fermi GPU’larda OpenGL programlarını bazı SLI Mosaic konfigürasyonları ile kullanırken oluşan bir takılma giderildi.
  * "Supported NVIDIA GPU Products" (Desteklenen NVIDIA GPU Ürünleri) listesine NVS,Tesla,ve VGX ürünleri için bölümler eklendi.

  Maceraya hazır mısın?  Bir BSD almaz mısın!
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .